Google A/B Testi ile Eticaret sitelerinizde performansı arttırın!

İnternet sitelerinin oluşturulması konusunda birçok farklı alanda tasarımlar yapılmaktadır. Oldukça özenerek yapılan bu tasarımlar ciddi bir şekilde emek sarf edilerek ortaya çıkartılmaktadır. Bu şekilde sorunsuz olarak yapılarak bu işlemlerde başarı sağlanması mümkün olabilmektedir. Bu tasarımların etkili olabilmesi konusunda ile birçok insandan fikir almak için yayınlanmaktadır. Olumsuz yanların fark edilmesi ve düzenlenmesi işlemleri yapılabilmektedir. Aynı şekilde bir tasarımın zaman içerisinde değişmesi de beklenebilmektedir. Bu konuda A/B testleri çok fazla uygulanmaktadır. Google A/B testi nasıl yapılır sorusu da bu konuda çok fazla sorulmaktadır. Etkili ve sistemli bir şekilde yapılacak olan testlerde tasarımlardaki değişiklikler konusunda fikir sahibi olunması mümkün olabilmektedir.

Google A/B Testi Nasıl Yapılır Ve Faydaları Nelerdir?

Sitenin tamamı veya belirli bir sayfasında yapılacak değişikliğin ziyaretçiler tarafından nasıl karşılanacağını görmek için bu testler uygulanmaktadır. İki farklı tasarım belirli yerlerden siteye gelen ziyaretçileri almaktadır. Her iki tasarım içinde farklı ziyaretçiler siteye girecektir. Bundan sonra da başarı oranı hesaplanabilmektedir. Bu şekilde yapılan tasarımın etkisi görülebilmektedir. Bir sitenin tamamı veya sayfanın tamamında bir değişiklik yapılması yanında belirli bir alanda yapılacak değişiklik için de bu testler uygulanabilmektedir. Google A/B testi nasıl yapılır sorusuna verilecek cevap ise sitede yapılacak değişikliklerin test edilmesi olabilmektedir. Bu şekilde en etkili tasarım yapılabilmektedir.

Google A/B Testi Araçları Nelerdir

Bu testlerin sık bir şekilde yapılması ve yapılacak tüm değişikliklerin ve fikirlerin bu şekilde denenmesi en iyi tasarımın ortaya çıkmasını mümkün hale getirmektedir. Sorunsuz bir şekilde yapılacak olan bu işlemlerde başarı sağlanması mümkün olabilmektedir. Etkili bir tasarım yapılması konusunda başarı sağlanması için ziyaretçilerin bunu sevmesi ve bunu alışkanlıklarına uygun bulması gerekmektedir. Bu konuda da A/B testleri ile bu durum test edilebilmektedir. Sorunsuz bir şekilde yapılacak olan bu işlemler ile sitelerin daha başarılı ve etkili olması sağlanabilmektedir. Özellikle e-ticaret sitelerinde bu yöntem çok fayda sağlamaktadır. Google A/B testi nasıl yapılır konusunda birçok farklı araç ile bu yapılabilmektedir. Bu konuda başarı sağlanması için farklı araçlar denenebilmektedir.

Tolga Yürükakan
Tolga Yürükakan
SEO ile harmanlanan hikaye, UX Kullanıcı Deneyimi ile birleşti. Dijital Performans serüvenleri devam ediyor...

Bir Cevap Yazın

Hemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: