Yerel SEO Nedir ?

Lokal SEO işinizi büyütmek için hala büyük bir fırsat sunarken, yerel pazarlama kampanyanıza da dahil edebileceğiniz stratejiler arasındadır.

Lokal SEO çalışmalarında ki değişiklikleri, geçen yıldan beri yapılan yerel aramaların nasıl değiştiği, 2017’de Lokal SEO için odaklanmamız gereken konuların neler olduğu, daha fazla yerel trafik ve daha fazla iş elde etmek için daha iyi bir sırada nasıl olabilirz ?

Lokal SEO Önemi

Her işletme ücretsiz trafiği Google’ın yerel sonuçlarından almak istiyor ancak bu iş günden güne  daha da zorlaşıyor. Sadece sizinle aynı sıralamayı almayı deneyen rakiplerinize karşı savaşmıyorsunuz, aynı zamanda daha fazla reklam ile de savaşıyorsunuz.

Lokal SEO çalışmaları burada devreye giriyor, işletmenizin kendi bölgenizde ki popülerliği ne kadar yüksek olursa ziyaretçi sayısı o kadar artar. İşletmenizin Lokal SEO çalışmalarını yaparken  reklamları ve sizinle aynı taktikleri deneyen rakiplerinizin olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Fakat doğru yapılan Lokal SEO çalışmalarından sonra arama motorları sıralamalarında yükselebilirsiniz.

Reklamlar için bütçeniz olmasa bile, yerel müşterilere Lokal SEO ile  odaklanmak sizin için güçlü bir öncelik olmalıdır. Yerel bulucunun listesine alınmak, eğer sitenizin çok fazla ziyaretçisi varsa sizin için çok daha kolay olabilir. Google’ın çok kullanışlı sıralama seçenekleri vardır.

En yüksek puan alana sahipseniz, kullanıcılar işletme derecelendirmesine göre sonuçları sıralamaya karar verdiklerinde kolayca tıklama elde edebilirsiniz.  Yalnızca ücretsiz yerel tıklamalara odaklanmak için tek bir yaklaşım benimsemek yerine,müşterilerinizin arama kategorilerini belirlemek hangi ürünü nasıl ve ne biçimde aradığını öğrenmek, gelirlerinizi büyük oranda arttırır. Lokal SEO çalışmalarının asıl amacı da budur. Müşterilerinizin aramalarına göre kendi yerimizi belirlemek.

Yerel merkezli kampanyalardaki genel görünürlük ve sıralamaları iyileştirmek için yapabileceğiniz eylemler üzerinde duralım. Lokal SEO‘nun göründüğü kadar zor olmamakla birlikte, doğru yapılan çalışmalar ile müşteri trafiğini ve sıralamanızı arttırabilirsiniz.

Son olarak Lokal SEO çalışmaları için web sitenizin SEO uyumlu ve açılış süresinin hızlı olması gerekiyor. İnternet üzerinden bulabileceğiniz toollar ile web sitenizin açılış hızını görebilirsiniz. Çünkü Google açılış hızı yüksek olan sitelerin görünürlüğünü azaltıyor ve bu sebepten dolayı yapacağımız Lokal SEO çalışmaları işlevsiz olacaktır.

Tolga Yürükakan
Tolga Yürükakan
SEO ile harmanlanan hikaye, UX Kullanıcı Deneyimi ile birleşti. Dijital Performans serüvenleri devam ediyor...

Bir Cevap Yazın

Hemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: