SEO Uyumlu İçerik Oluşturma

Doğru içerik oluşturmak SEO çalışmaları için önemlidir fakat daha geniş bir kitleye ulaşmak için arama sonuçlarında yüksek sıralamaya ihtiyaç duyulmaktadır. SEO‘ya  uygun içerik oluşturmak için önemli kısımları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Yeni içerik üretirken kalite her zaman önemlidir, ancak hedef kitleye ulaşma çabalarınızı artıracak SEO çalışmalarıdır. SEO çalışmaları yaptırırken yardım alacağınız SEO Ajansını’da doğru seçmelisiniz.

Sayfada SEO‘nun içeriğinizle nasıl çalışabileceğini anlamak koşuluyla, SEO dostu içerik zor ya da zaman alıcı olabilir.

-Orjinal İçerik Oluşturma-

Oluşturduğunuz içerik özgün değilse, yeni içerik oluşturmanın anlamı yoktur. Farklı bir kaynaktan bir fikir bulmuş olsanız bile, konuya değer katacak kendi fikirlerinizi de eklemeniz gerekmektedir. Sitenizin içeriğin özgünlüğünü test etmenize yardımcı olabilecek bazı araçlar mevcut. Yinelenen içerikler arama motorları tarafından takdir edilmemektedir ve sıralama sonuçlarında düşük sıralama ve SEO çalışmalarının başarısız olmasına sebep olmaktadır.

-Başlığınızı Optimize Etmek-

Başlığınız, kullanıcıların arama yaparken karşılaşacakları ilk şey arasındadır. Bu, onları önemli hale getirir ve en iyi adaya gelene kadar mümkün olduğunca çok varyasyon beyin fırtınası yapmanız yararlı olur.
Başlıkta odak anahtar kelimenizi kullanmak  iyi bir fikirdir ancak bunu eklemek için çok çalışmayın. Güçlü kelimeler kullanın ve net ve çekici bir sonuç oluşturmak için fazlalıklardan kaçının. Google’ın arama sonuçlarında sergileyeceği sadece 55-60 karakterlik bir kısımdır. Fakat yine de bu SEO çalışmalarında önemli bir durumdur. Ayrıca, URL’nizin yalnızca daha karmaşık hale getiren bir sayı dizisi yerine başlık ile alakalı olduğundan emin olun.

-Kullanıcı Odaklı Olun-

Her içerik parçası kullanıcıyı siteye çekmelidir. Bu SEO için  olmazsa olmaz bir önem içermektedir. Hedef kitle araştırması yapmadan içeriğinizi oluşturmanız veya anahtar kelime planlaması yapmanız bir önem teşkil etmemektedir.Kitleniz sizden ne bekliyor?

  • Kullanıcı deneyimini nasıl artırabilirsiniz?
  • Siteniz içeriğinizi sabote ediyor mu?

Bu sorulara vereceğiniz cevaplara göre içerik oluşturmak SEO çalışmalarında daha başarılı sonuçlar almanızı sağlar. Kullanıcı deneyimini öncelikli tutan sayfalar Google tarafından da önemlidir. Sıralama sonuçlarında kullanıcı deneyimine önem veren sayfaları daha yukarılarda görebilirsiniz. Çalışacağınız SEO Ajansını belirlerken kullanıcı deneyimi güzel bir ayırıcı özellikte olabilir.

Sonuç olarak SEO uyumlu içerik oluşturmak ve arama motorlarında üst sıralarda olmak istiyorsanız hatırlamanız gerekenler şunlar;

  • Kullanıcı deneyimine odaklanma
  • Özgün olmak
  • İçeriğinizi en iyi başlıkla sunabilme
  • İçeriğin yapısına dikkat edin
  • Anahtar kelimelerin doğru seçilmesi ve kullanılması
  • Okunabilir olması
  • İçeriğiniz değerini arttırmak için dahili ve harici bağlantıları kullanın
  • Kullancağınız resimlerin optimize edilmesi
Tolga Yürükakan
Tolga Yürükakan
SEO ile harmanlanan hikaye, UX Kullanıcı Deneyimi ile birleşti. Dijital Performans serüvenleri devam ediyor...

Bir Cevap Yazın

Hemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: