0232 502 19 08
Türkiye nin Seo Ajansı SEO Teklifi
//seo.com.tr/wp-content/uploads/2016/07/service-detail-2-1.png

Conversion Rate Optimization kelimelerinin birleşmesinden oluşan CRO ismi ile daha çok kullanılan Dönüşüm Oranı Optimizasyonu internetin geldiği son aşamada web sitelerinin daha güvenilir olması adına hazırlanmış bir sistemdir.

Bu optimizasyon çalışmaları ile birlikte sitelerin kendilerine ulaşan kullanıcılarla çok daha verimli bir şekilde etkileşim içine girmeleri mümkün olabiliyor.

Herhangi bir amaçla internet sitesinde bulunan içerikleri takip eden bir kullanıcının bu konuda yaptığı tüm hareketler daha sonra analiz edilmek üzere bir yerde toplanmaktadır.

Bu sayede kullanıcılar tekrar sitelere geldikleri zaman bu bilgiler üzerinden hareket edebilirler. Tüm bu sistemin yaygın bir şekilde kullanılıyor olması da sitenin kullanıcılarının ve ziyaretçilerinin sayısının artmasını sağlamaktadır.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu ile ilgili olarak bilinmesi gereken en önemli nokta bu sistemin diğer optimizasyon sistemleri gibi doğrudan ziyaretçi sayısını ya da sitenin aldığı tık sayısını artırmaya yönelik olmamasıdır.

İsminden de anlaşılabileceği gibi bu tür bir optimizasyon çalışmasının sonrasında internet sitesini kullanan kullanıcılarla site arasındaki dönüşümün gücü artmaktadır.

Genel olarak analizlere ve değerlendirmelere dayalı bir optimizasyon süreci olduğu için daha kesin sonuçlar kullanıldığından bu sistemler içinde daha başarılı olabilmek mümkün olmaktadır.

Çoğu internet sitesi sahibi olan kişi ya da kurumlar ziyaretçi sayılarını artırmayı ilk hedef olarak kabul edip buna uygun olacak şekilde optimizasyon çalışmalarına harcamalar yapıyorlar. Fakat bu durum hem etki açısından düşük kalmakta hem de çok fazla bütçe harcanmasına sebep olmaktadır. Ancak Dönüşüm Oranı Optimizasyonu tüm bilgilerin sistematik bir biçimde analiz ediliyor olması ve sistemin doğrudan kullanıcıya yönelik olarak ortaya çıkıyor olması optimizasyon süreçlerini çok daha etkili hale getirmektedir.

İnternet siteleri için bu tür optimizasyonları yapan kişiler aynı zamanda sonuçları şeffaf bir şekilde görmek adına da avantajlı olmaktadır. Her türlü çalışmanın ve verinin kaydedildiği bu tür bir faaliyetin ardından kişiler internet sitelerinin test edilmesini istedikleri noktalarda ne kadar başarılı olduklarını görebilirler.

Böylece zayıf görülen alanlarda düzenlemeler yapılarak sitenin daha kaliteli bir şekilde kullanıcıya ulaşması sağlanabilmektedir.

//seo.com.tr/wp-content/uploads/2016/07/service-detail-2-3.png

Probleminizi bildirin

Uzman ekibimiz size yardımcı olsun..

Aklınıza takılan sorulara daha hızlı cevap alabilmek için lütfen bizi telefon ile ulaşın.

Call to action image

Daha fazla bilgi almak için arayabilir +90 232 502 19 08 veya mail ile irtibata geçebilirsiniz. [email protected].com.tr