Türkiye’nin En iyi SEO Ajansı Fikri;

Seo çalışmalarını yaptığını iddia eden firmalarda ilk aramanız gereken kriter kesinlikle referanslar olmalıdır. Seo çalışmaları konusunda deneyime sahip olan ve bu konuda profesyonel olarak hizmet vermekte olan bir seo ajansı ile görüşmüyorsanız, karşınızdaki kişini sizi etkilemesini engellemeli ve somut olarak referans örnekleri görmeden hareket etmemelisiniz. Eğer bu noktada çok titiz olursanız ilerleyen zamanlarda sorun yaşama riskini de ihtimal dışı bırakırsınız.

Son zamanlarda seo tekniklerinin daha fazla anlaşılabilmesi için farklı platformlar çıktığı için henüz sektörle ilgili pek bilgisi olmayan kişilerin de seo hizmeti verdiğine şahit oluyoruz. Kendisini seo ajansı olarak tanıtan bu kişileri net olarak anlamanız için ilk sormanız gereken soru resmi bir şirket olup olmadığı olmalıdır. Eğer resmiyetinin olduğunu söylüyorsa bu durumda fatura isteyeceğinizi ve mümkünse görüşme detaylarını ofiste yapmak istediğinizi belirtmelisiniz. Eğer ofiste görüşmeyi kabul etmezse bu durumda kişinin firma bazlı çalışmadığını fark edip, bu alanda profesyonel olmadığını da anlayabilirsiniz.

Eğer kapsamlı ve sağlıklı bir seo çalışması yapmak istiyorsanız bu alanda gerçek anlamda profesyonel olan bir seo ajansı ile çalışmanız şarttır. Çünkü Google algoritmaları belirli zaman aralıklarında güncellemeler yaparak sadece algoritmanın manipüle edilmeye çalışılmasına yönelik çalışmaları kolayca tespit eder. Tespit etmiş olduğu bu sitelere de bazen indexleme cezası bazen de sıralamada geriye atma cezası uygular. Uygulamış olduğu bu cezalar sitenin ziyaretçi sayısını önemli derecede azaltır. Bu durumda ciddi maliyet kaybına neden olabilir. Bu alanda sorun yaşamak istemiyorsanız uzun süre bu sektörde hizmet vererek kendini kanıtlamış bir firma ile çalışmanız daha mantıklı olacaktır.

Her geçen gün kendini daha çok geliştirerek insanların yaptığı aramaları daha iyi analiz edebilen Google, yeni algoritmaları sayesinde gerçek anlamda kaliteli olan siteler ile çöp site diye tabir edilen belirli tüyolar ile arama motorlarında üst sıralara çıkmış olan siteleri daha kolay fark edebilmektedir. Yeni geliştirilen algoritmalar sayesinde bu sitelerin tespiti daha kolaylaşmakta, buna bağlı olarak da gerçek seo çalışması değil sadece arama motoruna yönelik yapılan bu çalışmalar sitelere zarar vermektedir. Fakat profesyonel hizmet veren bir seo firması ile çalışırsanız uzun vadede her zaman kazanan taraf olursunuz. Çünkü seo çalışmaları arama motoru odaklı değil hizmet odaklı gerçekleştirilir, bu durumda siteniz için kalıcı olarak olumlu etkiler bırakacaktır.

Tolga Yürükakan
Tolga Yürükakan
SEO ile harmanlanan hikaye, UX Kullanıcı Deneyimi ile birleşti. Dijital Performans serüvenleri devam ediyor...

Bir Cevap Yazın

Hemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: