White Hat Seo

White Hat Seo adından da belli olduğu üzere doğal bir şekilde sıralamada yükselmeniz için uygulanan tekniklerdir. Google’ın kullandığı son algoritmasından sonra doğal yollarla yükselmeye çalısan Seo ajansları için daha rahat bir ortam vardır. White Hat Seo ile alakalı bir kaç tekniği sizinle paylaşalım.

 

     Kullanıcı Deneyimi(UX)
     Google, web yöneticilerinin birincil odak noktası için iyi bir kullanıcı deneyimi sunmaya teşvik etmektedir. Google Algoritmaları daha akıllı hale geldiğinde, bunu yapan web siteleri, en çok fayda sağlayacak şekilde konumlandırılıyor. Kullanıcı deneyimi(UX) tasarımının asıl amacı sadece temiz kod yazmak değil, etkileşimde sağlanan yarar, kullanım kolaylığı, müşteri memnuniyeti ve sadakati geliştirmektir.

     Anahtar Kelime Araştırma
     Başarılı bir SEO’nun olmazsa olmazı anahtar kelimeleri 2017 yılında da Google tarafından önemini koruyor. Google yeni algoritması sayesinde eş anlamlı kelimeler, uzun cevaplar gibi anahtar kelime gruplarını da anlamaya başlıyor. Yeni nesil anahtar kelime araçları, “üst konular” ve “anahtar kelime grupları” gibi şeyler oluşturarark bunu dikkate alıyorlar. Bu durumda kullanıcılar, güçlü içeriğe sahip yazılar girebilirler.

     Güçlü İçerik Planlama
     Ne kadar doğru SEO çalışması bile yapıyor olsanız, aynı şekilde rakiplerinizde bu işlemi yapıyordur. Rakip analizini yapın ve sitenizde olması gereken içeriğin ne olması gerektiğine karar verin. Doğru, özgün içeriği bulmak ayrıca doğru hedef kitleye ulaşmak oldukça zor işlemdir. Fakat sitenizde ki içerikler ne kadar güçlü ne kadar özgün ve güncel olursa Google’da yükselmeniz kolaylaşır. 

     Link Building ( Backlink)
      Dış bağlantılar organik SEO sonuçlarında yakın bir zamanda daha öneme sahip olacaklar ama o zamana kadar en önemli etkenlerden biri olmaya devam edecek. Backlink oluştururken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, doğru bağlantıları bulma yani sitenizle alakalı en uygun bağlantıların olmasıdır. Eğer sitenizle alakalı doğru bağlantıları uygularsanız gelen bağlantıların yüzlerce ya da binlerce olmasına gerek yok. Sadece belirli alanlara yönelirseniz, 2017 yılında sitenizin trafiğini 2-3 kat arttırabilirsiniz.

   
    Bu tekniklerin düzenli olarak uygulanması SEO çalışmaları için doğal ve başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar. White Hat SEO teknikleriyle sonuç almak, Google algoritmaları sayesinde daha kolay ve güvenli bir seçenektir. Kolay yoldan yükselmek için uygulanan fakat legal olmayan teknik olan, Black Hat Seo için Google’ın birçok site ve kullanıcıya ceza verdiği bilinmektedir.
Tolga Yürükakan
Tolga Yürükakan
SEO ile harmanlanan hikaye, UX Kullanıcı Deneyimi ile birleşti. Dijital Performans serüvenleri devam ediyor...

Bir Cevap Yazın

Hemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: